Türkçe English
Semin A.Ş.

Değerli Hanımlar / Beyler,

Semin A.Ş. olarak ülkemize sürdürülebilir büyüme ve ilerleme yolunda hizmet etmeyi görev edinerek, ülkemizin ‘çok değerli’ insanlarına hak ettikleri en şerefli yaşama ve çalışma hayatı için katkıda bulunmak amacıyla çıktığım yolda yanıma aynı hassasiyetlere sahip ekibimizin de katılması ile ilkelerimiz doğrultusunda birincil önceliğimiz olan çalışan insanımızı koruma hedefimizde hızla ilerliyoruz.

Uzun yıllardır Türkiye’nin hemen hemen tüm illerinde, hemen her sektörden işletmelerde kişisel koruyucu donanım konusunda gerek işveren ve işveren vekilleri, gerekse çalışanlarla birebir yaptığımız çalışmalarda gördük ki, işletmelerde doğru koruma sınıfında kişisel koruyucu donanım seçimi yapılamadığı için ve çalışanlar da doğru kullanamadıkları için ekonomimizin temel taşı olan çalışanlarımızın sağlık ve güvenlik gereksinimleri karşılanamamaktadır. Bu döngü en öncelikli amaç olan çalışan sağlığının korunmasında ciddi sonuçlara sebep olurken, aynı zamanda işletmelerde verimliliğin düşmesine yani aslında kazanç kaybına neden olmaktadır. Maliyet unsuru olarak görülen bu alanda doğru kişisel koruyucu donanım seçilemediği için hem asıl amaç olan çalışan sağlığı korunamamakta hem de işletmede amaca ulaşmayan ek bir maliyet yükü oluşmaktadır. Seçim ve kullanım kriterleri ile yönetim sistemine entegrasyon konusunda bir Kişisel Koruyucu Donanım Programı oluşturamayan işletmeler hem mali hem de işgücü kayıpları yaşamaktadırlar.

İş kazaları ve meslek hastalıklarının sonuçlarını göz önüne aldığımızda hem toplum sağlığına hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmak arzusu ile tarafsız ve bağımsız çalışmalar yapıyoruz ve aslında işimizin aynı zamanda sosyal sorumluluğumuz olduğunu da biliyoruz. Bu yüzden iş sağlığı ve güvenliği ile doğru koruma sınıfında doğru kişisel koruyucu donanım kullanımının farkındalığını artırabilmek adına farklı sosyal sorumluluk faaliyetlerinde de bulunuyoruz.

Yaşadığım iş kazası akabinde çok uzun ve meşakkatli yollardan geçerek geldiğim bu noktada, çalışan insanlarımız için daha yapacak çok işimizin olduğunu da biliyoruz. Ekip arkadaşlarımla, bir kişinin hayatını kurtardıysak, bir kişinin canının yanmasına engel olduysak, bir kişinin hastalanmasını önlediysek, o bir kişi ile birlikte, onun ailesi, çalışma arkadaşları, işvereni ve sonunda ülkemiz ekonomisine bir katkımız olduysa, şükrederek, azimle, inançla, daha çok çalışmaya, sürdürülebilir programlar oluşturmaya ve daha çok çalışana ulaşmaya söz veriyoruz.

Yasemin Öymez
Yönetim Kurulu Başkanı, Semin A.Ş.

ŞİRKET BROŞÜRÜ

Kişisel Koruyucu Donanım, çalışan ile tehlike arasındaki en son koruyucu aşamadır. Bu aşamada çalışanı koruyamazsak; çalışanın zarar görmesini engelleyecek başka bir tedbir daha yoktur. KKD, Doğru Koruma Sınıfında seçilmeli ve doğru şekilde kullanılmalıdır.

Yasemin Öymez
Yönetim Kurulu Başkanı, Semin A.Ş.
KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM KONUSUNDA DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR? Bize Ulaşın