Türkçe English

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

Semin Sanayi ve Ticaret A.Ş., iş sağlığı ve güvenliğinde kişisel koruyucu donanım ile ilgili sorumluluk bilinci ile hareket eder. Toplum sağlığına, eğitime, sosyal ve ekonomik kalkınmaya katkıda bulunacak çalışmalar yapar ya da yapılan çalışmalara katılarak destekler.

Çiftçi Kadınlar

Tarım çalışanı kadınlarımıza maruziyetleri nedeniyle gördükleri zararlara karşı korunmaları için kişisel koruyucu donanım ve iş sağlığı ve güvenliği güvenlik kültürü eğitimleri ücretsiz olarak verilmektedir. Köy kahvesi toplantıları, pazar yeri toplantıları, işbaşı serada / tarlada yapılan eğitimlerde hem kendileri hem de aileleri için güvenlik kültürünü nasıl oluşturacakları ve kendilerini nasıl koruyacakları anlatılmaktadır.

Girişimci Kadınlar

Çok tehlikeli ve tehlikeli sınıfta işyeri açan kadın girişimcilere ‘Kişisel Koruyucu Donanım Saha Analizi ve Uygulaması’ hizmeti ücretsiz olarak verilmektedir. İşletmenin kuruluşu itibariyle 6 – 12 ay içinde olması ve kurucu ortak olarak %50’den fazlasının kadın girişimciye ait olması ön koşuldur.

Gazi ve Şehit Yakınları

Çok tehlikeli ve tehlikeli sınıfta işyeri bulunan ya da yeni açan gazi ve şehit yakınlarına ‘Kişisel Koruyucu Donanım Saha Analizi ve Uygulaması’ hizmeti ücretsiz olarak verilmektedir. İşletmenin kurucu ortak olarak %50’den fazlasının gazi ya da birinci dereceden şehit yakınına ait olması ön koşuldur.

Gençler

Üniversitelerde iş sağlığı ve güvenliği meslek yüksekokullarında, ya da mühendislik fakültelerinde kişisel koruyucu donanım ve iş sağlığı ve güvenliği güvenlik kültürü eğitimleri ücretsiz olarak verilmektedir.

Çocuklar

Güvenlik kültürü bireyde başlar, ailede gelişir, toplumu refaha kavuşturur ilkesi ile temel atmak üzere kreşlerde ve ilkokul seviyesinde iş sağlığı ve güvenliği güvenlik kültürü kişisel koruyucu donanımlar eşliğinde pedagojik eğitim metotları kullanılarak aktivite / etkinlik kapsamında ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Eğitim formatımız pedagojik formasyon sahibi uzmanımız tarafından yaş grubuna göre hazırlanıp uygulanmaktadır.

ÇÜNKÜ BİZİM İÇİN SİZ ‘ÇOK DEĞERLİ’SİNİZ.

ŞİRKET BROŞÜRÜ

Kişisel Koruyucu Donanım, çalışan ile tehlike arasındaki en son koruyucu aşamadır. Bu aşamada çalışanı koruyamazsak; çalışanın zarar görmesini engelleyecek başka bir tedbir daha yoktur. KKD, Doğru Koruma Sınıfında seçilmeli ve doğru şekilde kullanılmalıdır.

Yasemin Öymez
Yönetim Kurulu Başkanı, Semin A.Ş.
KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM KONUSUNDA DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR? Bize Ulaşın