Türkçe English
  • 21 Ekim 2017
  • Yazan: Semin
  • Kategori: Haberler
35. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi ve A+A Fuarı, Almanya

35. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi ve A+A Fuarı, Almanya

2017 yılında 35incisi gerçekleştirilen “Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongre ve A+A Fuarı”na 67.000 kişiden fazla ziyaretçi ve 26’sı Türkiye’den olmak üzere 63 ülkeden yaklaşık 2.000 firma katılmıştır. Uluslararası Çalışma Örgütü ILO, Uluslararası Sosyal Güvenlik Birliği ISSA ve Almanya iş sağlığı ve güvenliği ve sigorta ile ilgili resmi kurumları yanısıra, Türkiye’den Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da yer almış ve 6-9 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul’da planlanan 9. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’nin tanıtımı gerçekleştirilmiştir.

Semin A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yasemin Öymez, ÇSGB İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcısı Sedat Yenidünya ve Eğitim, Tanıtım ve Organizasyon Daire Başkanı Ergün Can’ı ziyaret ederek, organizasyon ve 9. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi hakkında görüş alışverişinde bulunmuştur.

Kongre sürecinde gerçekleşen kişisel koruyucu donanım panel ve oturumlarına katılmış olan Öymez, ayrıca ISSA ve UKBG ile görüşmeler yapmıştır. Amerika’da yapılacak olan Safety 2018 Konferans ve Fuarı’na ASSE tarafından konuşmacı olarak davet edilmiş olan Öymez, A+A için gelen ASSE temsilcisi ile Amerika’daki program hakkında toplantı gerçekleştirmiştir.

89/686/EEC Kişisel Koruyucu Donanım Direktifi’nin EU2016/425 KKD Regülasyonu olarak değişmesinin sahaya yansımaları konusunda, European Safety Federation temsilcileri ve CEN temsilcisi ile görüşen Öymez, uygulama süreci ile ilgili özellikle Onaylanmış Kuruluş ve Onaylanmış Test Laboratuvarı akreditasyonları ile ilgili süreç hakkında bilgi almıştır. 

A+A fuarına katılan firmaları ziyaret ederek kişisel koruyucu donanım pazarında yeni çıkan ürünlerle ilgili seçim ve kullanım için yeni ürünlerin teknik özellikleri ve kullanım alanları hakkında görüşmeler yapmıştır.

Kategori

KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM KONUSUNDA DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR? Bize Ulaşın