Türkçe English
  • 18 Ocak 2017
  • Yazan: Semin
  • Kategori: Haberler
İSGAP İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma Projesi

İSGAP İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma Projesi

Semin Sanayi ve Ticaret A.Ş., Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma Projesi (İSGAP) kapsamında 4 sektör için Kişisel Koruyucu Donanım Saha Analizi Uygulamaları Programını yürüttü.

İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma Projesi (İSGAP) ile sektörlerin iş sağlığı ve güvenliği koşullarının veri analizine dayalı olarak tespit edilmesi, meslek hastalıklarının önlenmesi ve erken tespit edilmesi, sektörlerde iş sağlığı ve güvenliği farkındalığının arttırılması, iş sağlığı ve güvenliği kültürünün oluşturulmasına katkı verilmesi amaçlanmaktadır. İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma Projesi (İSGAP) kapsamında, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı (İSGÜM) tarafından 2016-2018 yılları arasında ülkemizde Örtü Altı Yetiştiriciliği, Plastik sektörü, Boya sektörü, Seramik sektörü, Orman sektörü ve Bankacılık sektörü ile ilgili işyerlerine, Genel Müdürlük iş sağlığı ve güvenliği profesyonelleri tarafından ücretsiz hizmet verilecektir.

Örtü Altı Yetiştiricilik, Orman, Plastik ve Seramik sektörleri için iş sağlığı ve güvenliğinde en önemli aşamalardan biri olan kişisel koruyucu donanım seçim ve kullanımı ile ilgili Kişisel Koruyucu Donanım Saha Analizi Uygulamaları programı Semin A.Ş. tarafından iş sağlığı ve güvenliği profesyonelleri ile çalışılmıştır.

 

ISGAP projesi hakkında detayli bilgi ve başvuru için www.isgap.gov.tr

Kategori

KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM KONUSUNDA DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR? Bize Ulaşın