Türkçe English
  • 03 Nisan 2020
  • Yazan: Semin
  • Kategori: Makaleler
Kişisel Koruyucu Donanım, İş Sağlığı ve Güvenliği Ders Kitabı, Atatürk Üniversitesi

Kişisel Koruyucu Donanım, İş Sağlığı ve Güvenliği Ders Kitabı, Atatürk Üniversitesi

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü Ders Kitabı dahilinde Kişisel Koruyucu Donanımlar Ünitesi Yasemin Öymez tarafından yazılmıştır. Yeni mevzuata göre güncellenen bu ünitede Yasemin Öymez kendisi tarafından geliştirilen “Kişisel Koruyucu Donanım Seçim Kriterleri” başlığında “Kişisel Koruyucu Donanım Programı”“KKD Programı 8 Temel Bileşeni”“Kişisel Koruyucu Donanım Altılı Seçim Yönetimi” ve “Kişisel Koruyucu Donanım Kullanım Kriterleri” başlığında “KKD 6N Eğitimi” metotları ve nasıl uygulanacağı anlatılmıştır.

“KKD Saha Analizi” yapılarak, işyerlerinde doğru koruma sınıfında kişisel koruyucu donanımların seçimi ve doğru bir şekilde kullanımına rehberlik edecek metotlar ile sürdürülebilir bir KKD Programı oluşturulması, işyerlerinde çalışanların sağlığının korunması ve güvenliğinin sağlanmasına önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Sürdürülebilir bir KKD Programı oluşturularak hem iş sağlığı ve güvenliği gerekleri yerine getirilmiş olacak, hem de bu alanda ayrılmış bütçe etkin bir şekilde kullanılıp kaynakların doğru yönetimi sağlanacaktır. 

Kitabın Atatürk Üniversitesi’ne ait olması nedeniyle içeriğin kaynak gösterilerek kullanılması gereklidir. Tüm yasal hakları saklıdır ve hukuken takip edilmektedir.

Kişisel Koruyucu Donanım ünitesine buradan erişebilirsiniz.

Kategori

KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM KONUSUNDA DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR? Bize Ulaşın