Türkçe English
  • 12 Mayıs 2016
  • Yazan: Semin
  • Kategori: Haberler
Semin A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yasemin Öymez TIOSH 8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı’nda konuştu

Semin A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yasemin Öymez TIOSH 8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı’nda konuştu

Semin Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yasemin ÖymezÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde düzenlenen, 8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı kapsamında ana oturumda konuşmacı ve teknik kursta eğitici olarak yer aldı. “Sürdürülebilir İş Sağlığı ve Güvenliği” ana teması ile uluslararası bilgi paylaşımı yapılan konferansta ve 36 ana başlıkta iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili konular değerlendirildi. Konferans iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili ulusal ve uluslararası kuruluşlar, sivil toplum örgütleri, alanında öncü uzmanlar, meslek odaları ve akademisyenler gibi sektörün önde gelen temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. Konferans ile eşzamanlı olarak düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği fuarında ziyaretçiler bu alandaki yeniliklerle tanışma fırsatı buldu.

11 Mayıs 2016’da Kişisel Koruyucu Donanım Seçimi ve Kullanımı konulu 7. Ana Oturum’da Türkiye’yi temsilen “Kişisel Koruyucu Donanım Saha Uygulamaları” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. Almanya İnşaat Meslek Sandığı BG BAU’dan Karl Heinz Noetel moderatörlüğünde kişisel koruyucu donanımın seçimi ve kullanımı ile ilgili sahada yaşanan güncel konuları aktaran Öymez, son dönemde karşılaşılan doğru ve yanlış uygulamalardan örnekler vererek işletmelere ve iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerine, işyerlerinde sürdürülebilir iş sağlığı ve güvenliği için mutlaka bir "Kişisel Koruyucu Donanım Programı" oluşturmalarını önerdi. Bu programı nasıl oluşturabileceklerini adım adım anlatan Öymez, uygulamada nasıl başarılı olarak sürdürülebilir bir program yürütecekleri hakkında bilgilendirme yaptı. İsim hakkı kendisine ait olan "KKD Saha Analizi" nedir ve nasıl yapılır gibi teknik bilgilere de değinerek kişisel koruyucu donanım seçimi için pratik uygulama tüyoları verdi.

A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olan Öymez, “Herşeyden önce bir iş sağlığı ve güvenliği gönüllüsüyüm, lütfen tüm çalışanlarımıza hep birlikte sahip çıkalım, güvenlik kültürünü hep birlikte oturtalım” çağrısı yaptı. Yasemin Öymez tüm katılımcılara iş sağlığı ve güvenliğine katkılarından dolayı teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

TIOSH 8. ULUSLARARASI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KONFERANSI ANASAYFASINI ZİYARET EDİN

Kategori

KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM KONUSUNDA DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR? Bize Ulaşın