Türkçe English
  • 18 Temmuz 2017
  • Yazan: Semin
  • Kategori: Haberler
Türkiye Petrolleri Çalışanlarında KKD Farkındalık Programı

Türkiye Petrolleri Çalışanlarında KKD Farkındalık Programı

Türkiye Petrolleri Adıyaman Bölge Müdürlüğü’nde 330 çalışanın katılımı ile “Kişisel Koruyucu Donanım Farkındalık Programı” gerçekleştirildi.

Sektörel anlamda karşılaşılan tehlike ve riskler göz önüne alınıp, halihazırda çalışanların kullanmakta olduğu kişisel koruyucu donanımlar incelenerek kuruma özel bir program hazırlandı.

TP Adıyaman Bölge Müdürlüğü iş sağlığı ve güvenliği profesyonelleri Saime Özer, Zafer Emirhan, Evren Bayoglu, Elif Murat ve Pinar Koç yönetiminde, program süresince çalışanlardan görüşler alınarak yaşanan problemlere en doğru çözümlerin bulunabilmesi adına kişisel koruyucu donanımların seçimi ve kullanımı ile ilgili teknik bilgilendirme ve uygulama çalışmaları gerçekleştirildi.

İşgörme sırasında hangi aşamada hangi kişisel koruyucu donanımların kullanılabileceği ve hangi koşullarda kullanılması gerektiği üzerine yürütülen programda kişisel koruyucu donanımların nasıl kullanılacağı ile ilgili de uygulamalar yapıldı.

Semin A.Ş.

Çalışan ve işveren yükümlülükleri ve mevzuat gereklerinin de tüm çalışanlara aktarıldığı, doğrudan doğruya kullanıcı çalışanların ve seçici çalışanların katılımı ile gerçekleşen programda interaktif iletişim yoluyla, sahada yaşanan süreçler dile getirilerek kullanılması gereken kişisel koruyucu donanımların doğru koruma sınıfları tespit edilip, doğru şekilde kullanımı ile ilgili uygulamalı eğitimler yapılarak Kişisel Koruyucu Donanım Farkındalık Programı başarı ile tamamlandı.

Kategori

KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM KONUSUNDA DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR? Bize Ulaşın